SEKCJA FORTEPIANU KONCERTUJE

0

W  ostatnim czasie uczniowie  klasy  fortepianu  mieli  okazję  zaprezentować  się  przed  szerszą publicznością  uczestnicząc  w  zorganizowanych  popisach  klasowych oraz konkursie.

29  listopada  jako pierwsza  zaprezentowała  się klasa II C6. Każdy z uczniów  wykonał   dwa kontrastujące  ze  sobą  utwory.

Również w tym dniu odbył się Konkurs  na najciekawszą interpretacje Sonatiny dla uczniów kl. III C6. Wszyscy soliści  ładnie  wykonali  sonatinę i otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodki upominek.

 Komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia, które otrzymali :

Igor Kleszczewski  i  Wiktor Lasok.

3 grudnia , wyjątkowy dzień w życiu młodych adeptów sztuki,  czyli pierwszy publiczny występ pierwszoklasistów na scenie. Szczególna  radość  dla uczniów  jak  i ich rodzin, które licznie przybyły na występ.  Po popisie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zaproszeni goście nagrodzili artystów gromkimi brawami.

7 grudnia klasa VI C6 zaprezentowała w całości program, który wykona w PSM I i II stopnia w Rybniku  podczas ogólnopolskich  przesłuchaniach uczniów organizowanych przez  CEA.

 Na popisie wystąpili również laureaci konkursu  na  najciekawszą  interpretację  sonatiny :

 Igor Kleszczewski  – uczeń p. Michaliny Krzystały Dziwok

 Wiktor Lasok –  uczeń p. Agaty Czyż – Kapciak

Obaj uczniowie otrzymali Dyplomy Wyróżnienia oraz nagrodę ufundowaną przez Dyrektora szkoły.

Cieszymy się, że uczniowie stanęli na wysokości  zadania. Dziękujemy  również  Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów za poświęcony czas oraz za to,  że  dokładają  wszelkich  starań, aby powierzone nam  dzieci  mogły się muzycznie rozwijać.

DO  ZOBACZENIA  NA  KOLEJNYCH  WYSTĘPACH  !